Forum www.paragrafowegranie.fora.pl Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Paragrafówki wydane do 1995 r.

 
Odpowiedz do tematu    Forum www.paragrafowegranie.fora.pl Strona Główna » Inne gry paragrafowe Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Paragrafówki wydane do 1995 r.
Autor Wiadomość
Xellos




Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 551
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post Paragrafówki wydane do 1995 r.
Zdziwiło mnie gdy w serwisie polter.pl odnalazłem sporo informacji na temat gier paragrafowych dołączonych do czasopism wydanych w Polsce. Co ciekawsze, nie znalazłem ich na liście gier na stronie Aliena. A oto nazwy gier, które wyszukałem:

Cytat:
Rok 1984
Pierwsza polska gra paragrafowa Władca Podziemi ukazuje się w magazynie Razem nr. 35 i 43/84

Rok 1984
Ukazuje się druga paragrafówka w Razem nr.35/85: pt. Monstrum

Rok 1985
Fikcje (numer potrójny numer z lipca, sierpnia), września fanzin Ślakfy publikuje najobszerniejszą dotychczas grę paragrafową osadzoną w realiach SF pierwotnie opracowaną przez Steva Jacksona pt. Kosmolot- Podróżnik


Poza tym w tym magazynie Razem zostało wydanych podobno ciekawych artykułów na temat gier paragrafowych. Gdy jednak przeczytałem to informacje od razu zacząłem szukać na google jakichś starych numerów Razem. Nic z tego. Znalazłem link do starej aukcji z kilkoma numerami za 12 zł. W końcu wszedłem na allegro, poszukać aktualnych aukcji, ale też nic. Oj szkoda...

Teraz podam źródło, jakby ktoś chciał sobie więcej przeczytać:
[link widoczny dla zalogowanych]
Śro 16:32, 07 Maj 2008 Zobacz profil autora
smednir




Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 78
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków - Poznań

Post Re: Paragrafówki wydane do 1995 r.
Wladca Podziemi i Monstrum nie sa grami paragrafowymi.
W Magazynie Razem, co dwa miesiace (przy dobrych wiatrach) wychodzily przede wszystkim jednostronicowe opisy gier fabularnych (szczesliwie mam wszystkie). Zdarzylo sie bodajze dwa razy, aby artykuly byly poswiecone paragrafowkom; jeden Doublegame a drugi "Fantasolo, ale nie solo", czyli jak z paragrafowki zrobic RPG Smile Byc moze bylo cos tam jeszcze, ale nie pamietam.
Jeszcze jedno, rozrozniajmy Magazyn Razem (ktory byl miesiecznikiem) od Razem (tygodnik).
A czy ktorys z kolegow kojarzy Advanced Fighting Fantasy? Mam trzy ksiazeczki z tej serii.
Pozdrawiam,
Śro 14:26, 30 Cze 2010 Zobacz profil autora
Misiek




Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
Można prosić o skany z tygodników? Narazie znalazłem tylko wycinki w słabej jakości. Szczególnie korci mnie zagrać we Władcę Podziemi, którego nigdy nie widziałem.
Sob 11:54, 03 Lip 2010 Zobacz profil autora
smednir




Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 78
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków - Poznań

Post
Nie ma problemow. Podaj mi jakiegos maila do siebie, a w wolnej chwili zeskanuje i wysle.
Dopiero co pojawilem sie na Waszym forum, i jeszcze sie nie przedstawilem. Poki co jestem na etapie zapoznawania sie z wszystkimi dotychczasowymi tematami. Jak skoncze, to napisze cos o sobie i mojej kolekcji.
POzdrawiam serdecznie,
Pon 9:08, 05 Lip 2010 Zobacz profil autora
Janusus




Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post Mam Dreszcza i Władca Podziemi nawet nowe zafoliowane i czas
Jak ktoś jest zainteresowany poważnymi ofertami to mam te gry na sprzedaż. Niestety tylko dwie sztuki. Kontakt na [link widoczny dla zalogowanych]
Nie 1:53, 24 Gru 2017 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum www.paragrafowegranie.fora.pl Strona Główna » Inne gry paragrafowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin